דניאל סוצקי , עורך דין מקרקעין

המורכבות של עסקת מקרקעין ועצם היותה, לרוב, אחת העסקאות המשמעותיות שאדם עושה במהלך חייו, מצריכה ליווי וייעוץ של עו"ד מקרקעין הבקיא בדין וברגולציה הישראליים.

משרד עו"ד דניאל סוצקי מתמחה מזה שנים רבות בכל תחומי המקרקעין, לרבות עסקאות מקרקעין המערבות קרקעות חקלאיות. המשרד מלווה את עסקת המקרקעין לכל אורך התהליך המשפטי החל משלב הייעוץ המשפטי הטרום חוזי ותכנוני המס שבעסקה דרך בחינת מצבם המשפטי והרישומי של הנכס או הקרקע, ניהול משא ומתן על התנאים המשפטיים והמסחריים ועד לחתימת הסכם המקרקעין והשלמת רישום הזכויות בטאבו, מנהל מקרקעי ישראל או החברה המשכנת.

המשרד של דניאל סוצקי מהמובילים בענף המקרקעין והנדל"ן עוסק בכל היבטי העיסקאות לרבות עסאות מורכבות מייצג גם דיירים, קונה/מוכר נכס מקרקעין, וקבלנים. המשרד מתמחה בהיבט המס ותכנון המס של עסקת מקרקעין.

מאז ומעולם היה שוק המקרקעין בישראל שוק פעיל במיוחד בעסקאות רכישה, מכירה והשכרה של נכסים והיווה קרקע פורייה להזדמנויות עסקיות למשקיעים.

כאשר בוחנים את כדאיותה של עסקת מקרקעין, חשוב לבחון, מעבר לשאלת הכדאיות הכלכלית, את הכדאיות המשפטית של העסקה, אשר באה לידי ביטוי בסוגיות המשפטיות של הליך הרכישה והשלמת העסקה כמו גם בייעוד הנכס: פיתוח, השבחה מכירה ועוד.

 

משרדנו עוסק בכל סוגי העסקאות, החל משלב המשא ומתן ועד לחתימת ההסכם והסדרת רישום הבעלות:

ניסיוננו בתחום המקרקעין, שליטתנו בעדכוני החקיקה, הרגולציה, הייחוד שלנו במתן שירות תכנון מס נכון לעסקה, הרפורמות והדין הישראלי בתחום לצד הבנה של ענף הנדל"ן, מאפשרים לנו לתת ללקוחותינו מענה מקיף בביצוע הליכי מקרקעין, תוך הקפדה על שירות אישי, זמינות ושקיפות.

 • הסכמי מכר של נכסים פרטיים, דירות ובתים למגורים
 • הסכמי חכירה
 • הסכמי שכירות לדירות ובתי מגורים
 • הסכמי שכירות לשטחי מסחר ומשרדים
 • עסקאות מקרקעין במושבים או במגזר החקלאי
 • ייצוג של חברות בניה, יזמים ומשקיעים
 • הסכמי מכר ופיתוח של מגרשים, מבני תעשייה וקרקע חקלאית
 • ייעוץ וליווי לקבוצות רכישה
 • ליווי תהליכי פינוי בינוי
 • ליווי תהליכי תמ"א 38
 • ליווי הליכי תכנון ובנייה, איחוד וחלוקה, זכויות בנייה, הצמדה לרכוש המשותף.

תמ"א 38

מה כלול בתהליך תמ"א 38?

הן בתמ"א 38 והן במסגרת פינוי בינוי קיימים היבטים משפטיים ומיסויים מורכבים ביותר , לכן יש חשיבות רבה לליווי של עו"ד הבקיא בהם ובעל ניסיון וידע. ליווי שכזה יסייע לשמור על האינטרסים של הלקוח, לתכנן מס בצורה מיטבית ולמקסם את הרווח שלו מהעסקה לרבות תיאום מול הרשויות וגיבושי הסכמים.

מדובר בתהליכים שבסופה של עסקה יתרמו רבות לשיפור איכות החיים של הדיירים ושל סביבתם ולכן יש חשיבות רבה לבדיקות מקדימות המבוצעות על ידי עורך דין המתמחה בטיפול בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי. עו"ד תמ"א 38 ופינוי בינוי יסייע לקבל החלטה באשר לכדאיות השקעה, ידאג לרישום זכויות, יגשר על הפערים בין היזמים לבעלי הדירות, ידאג לעמידה בלוחות הזמנים, לתכנון נכון ויעיל של התהליך, להכנת חוזה המוסכם על הצדדים המעורבים וילווה אותם עד לסיום הפרויקט ובמידה ומייצג בעלי הדירות לשמור על האינטרסים שלהם לכל אורך חיי הפרויקט

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית שנועדה ליצור מערכת תמריצים שתעודד חיזוק בנייני מגורים קיימים שנבנו לפני שנת 1980 בפני רעידות אדמה. זאת לאחר שהתקבל היתר בנייה בערים השונות, מומלץ להצטייד בעו"ד מתמחה במינהל מקרקעי ישראל,  עורך דין לענייני קרקעות / עו"ד מתמחה בוועדות לתכנון ובניה, לפני שניגשים לנושא כבעלי דירות או קבלנים לשם הכנת הפרויקט בצורה מיטבית.

תמריצים

 התמריצים המוצעים על ידי התוכנית הם בדמות זכויות בניה נוספות למבנה, הקלות ואף פטור ממסים שנועדו לאפשר את חיזוק המבנה, מבלי להעמיס את העלויות הרבות על דיירי המבנה.